Instrukcja Obsługi Biuletynu PDF Drukuj Email

Serwis internetowy, który Państwo oglądają, jest zaprojektowany zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U.01.112.1198) oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz.U. nr 10, poz. 68). Włożyliśmy dużo starań, aby serwis był jak najbardziej funkcjonalny i przejrzysty. Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu.


Strona główna:

Tę stronę zawsze zobaczą Państwo na "powitanie". Znajdą na niej Państwo ogólne informację na temat urzędu oraz dane dotyczące redakcji powyższego biuletynu.
Do każdego artykułu zamieszczonego w serwisie dotrą Państwo poprzez "Menu przedmiotowe", "Mapę serwisu" lub moduł "Szukaj".

Mapa serwisu:

Przedstawia strukturę poszczególnych rozdziałów.


Instrukcja obsługi:

Opisuje sposób korzystania ze strony (niniejsza informacja).


Redakcja:

Zawiera informacje o osobach redagujących stronę.


Strona WWW:

Jest to odnośnik do strony internetowej jednostki publikującej powyższy biuletyn. 


Napisz do nas:

Moduł, w którym z listy rozwijanej można wysłać krótką informację do redakcji. Uprzednio wybierając z menu po lewej stronie danego redaktora.


Szukaj

Poprzez ten moduł można znaleźć artykuły zawierające interesujące Państwa słowa. Należy wpisać w oknie poszukiwane słowo, lub słowa i kliknąć klawisz "Enter" na klawiaturze.

Po wykonaniu tej operacji pojawią się wyniki przeszukania bazy danych ze wskazaniem rozdziału, w którym znajduje się dany artykuł, oraz odnośnika, umożliwiającego bezpośrednie przejście do wybranego artykułu.
Można także skorzystać z zaawansowanego szukania dostępnego niżej w menu "Inne".
Wyszukiwanie plików takich jak Uchwał Rady Gminy oraz Zarządzeń Wójta oraz inne akty prawa miejscowego odbywa się poprzez wejście w menu przedmiotowym w „Prawo miejscowe" a następnie wybranie opcji „Szukaj plików". Ukaże się wtedy formularz, w którym możemy podać parametry wyszukiwania tj. nazwa szukanego pliku, opcja szukania po tytule, po opisie kategorii potwierdzamy wszystko i rozpoczynamy wyszukiwanie poprzez naciśniecie przycisku szukaj.


Menu przedmiotowe

Zawiera sekcje artykułów oraz kategorie, w których umieszczone są pogrupowane informacje publiczne.


Inne:

Menu, w którym można skorzystać z zaawansowanego szukania, przejść do archiwalnej strony BIP(tzn. poprzedniej wersji biuletynu), redakcji serwisu oraz mapy i instrukcji tak jak z menu górnego omawianego wyżej.

Administracja jest to łączę wykorzystywane wyłącznie przez redakcje biuletynu. Stanowi ono element oprogramowania serwera, który umożliwia dostęp (po podaniu odpowiedniego identyfikatora i hasła dostępu) do panelu administracyjnego umożliwiającego redagowaniae treści biuletynu.


Licznik:

Wskazuje liczbę osób, które odwiedziły stronę oraz poszczególne rozdziały i podrozdziały.  

 
Artykuły

Każdy artykuł opatrzony jest:
 • tytułem rozdziału lub artykułu
 • funkcją "Powiadom znajomego"
 • funkcją "Drukuj"
 • funkcją "PDF"
 • stopką informacyjną zawierającą:
  • datę opublikowania artykułu
  • datę ostatniej modyfikacji (opcjonalnie)
  • autora który wprowadził daną informację

 

Korzystanie z załączników:


Każdy załącznik opatrzony jest informacją o typie pliku, oraz jego nazwie. Po kliknięciu w kolumnie "Plik", przeglądarka pyta o sposób postępowania z plikiem (do wyboru wyświetl albo zapisz) - po wybraniu opcji "wyświetl" uruchomi się program skojarzony z danym typem plików - niezbędny do ich przeglądania (podobne zdarzenie będzie miało miejsce po zapisaniu pliku na dysku i następnie kliknięciu na ten plik).
Jeśli nie mogą Państwo wyświetlić danego załącznika, być może należy zainstalować na komputerze stosowne narzędzie, które to umożliwi. Poniżej znajduje się lista takich programów - wszystkie są darmowe:


Program do plików typu: .doc, .xls, .ppt, .odt, .odc, .odp.
Przeglądarka plików Acrobat Reader (pliki: .pdf)

 


Wyszukiwanie plików takich jak Uchwał Rady Gminy oraz Zarządzeń Wójta oraz innych aktów prawa miejscowego odbywa się poprzez wejście w menu przedmiotowym w „Prawo miejscowe” a następnie wybranie opcji „Szukaj plików”. Ukaże się wtedy formularz, w którym możemy podać parametry wyszukiwania tj. nazwa szukanego pliku, opcja szukania po tytule, po opisie kategorii potwierdzamy wszystko i rozpoczynamy wyszukiwanie poprzez naciśniecie przycisku szukaj.


Wpisany przez Łukasz Wzorek   
Data opublikowania: wtorek, 10 sierpnia 2010 23:19
Poprawiony: poniedziałek, 10 stycznia 2011 14:38